O třech bodech rozhodl až závěr utkání!

2222
3 : 2
Brno Brno

Fotbalistky Slovácka čekalo druhé utkání domácí soutěže, ve které se utkaly na půdě srdnatě bojujících hráček Plzně. O konečném výsledku pro celek Slovácka rozhodla Američanka Bicknell. Vítězství potvrdila následnou brankou Waltrová a 3 body se putovaly na Moravu.

Svěřenkyně Petra Vlachovského jsou v novém ročníku tuzemské soutěže zatím stoprocentní, přestože museli tři body opět zachraňovat v posledních minutách, stejně jako v prvním utkání proti Horním Heršpicím.

Fotbalistky domácí Plzně se velmi dobře připravily na náš tým a velmi obtížně jsme se dostávali do obranného bloku. Přesto se Slovácko dostalo do dvou vyložených příležitostí v prvním poločase, ale ani jedna brankou neskončila. Dopředu byl domácí celek neškodný, a tak Slovácko zlomilo odpor soupeře až v posledních minutách.

Nejprve v 88. minutě skórovala po přihrávce z pravé strany letní posila Hailey Bicknell. 0:1!

V 92. minutě upravila na konečných 0:2 Klára Waltrová, která dorazila do brány střelu Tamary Morávkové.

Hodnocení trenéra Petra Vlachovského:

Byl to těžký zápas, který se rozhodl v náš prospěch v posledních pěti minutách. I když jsme měli územní převahu, tak do vyložených šancí jsme se dostávali těžce. Přesto jsme měli v prvním poločase dvě stoprocentní příležitosti, ale neproměnili jsme je. O přestávce jsme hráčky nabádaly k trpělivosti a ta nakonec rozhodla, když se na konci trefila Bicknell a Waltrová.