Ženy Slovácka rozstřílely Baník Ostrava 7:0!

307814564_1749176095456585_8058512502292484921_n

Velmi náročný anglický týden zakončily fotbalistky Slovácka sobotním utkáním proti Baníku Ostrava. Již od úvodu utkání Slovácko ovládalo hru a s chutí si zastřílelo proti mladému týmu Baníku Ostrava.

Hráčky Slovácka držely v úvodu duelu míč na kopačkách a tlačily domácí Baník, tlak ale vyústil v branku až ve dvaadvacáté minutě, kdy zahrávala přímý kop Eliška Janíková a dorážku zužitkovala Natálie Trčková. 0:1

Po dalších patnácti minutách si míč vzala Hailey Bicknell a prostřelila brankářku Zelenkovou. 0:2

Ve čtyřicátého minutě zakončovala hlavou po centru z levé strany Aneta Polášková, která přidala ještě čtvrtou branku Slovácka ve 45. minutě.

Druhou půli střelecky otevřela v 56. minutě Klára Waltrová, která s přehledem uklidila míč do sítě. 0:5

V 69. byla faulována v pokutovém území Tamara Morávková, sama si postavila míč na penaltový puntík a s přehledem proměnila. 0:6

Stejná hráčka mohla přidat další branku v 79. minutě, kdy ji však vychytala brankářka Zelenková, která odvrátila na roh. Ten už Slovácko využilo, když se pověsila do vzduchu Lucie Jelínková a odrazem od břevna ostravské branky dostala míč do sítě. 0:7

Slovácko si odváží z Ostravy tři body za vítězství 7:0.

Hodnocení trenéra Petra Vlachovského:

Baník má velmi mladý tým, proto jsme byli velkým favoritem a jsem rád, že jsme tuto roli potvrdili. Do prvního gólu to bylo z naší strany příliš uspěchané, chyběla lepší řešení ve finální fázi. První gól nás uklidnil a přidali jsme další tři branky do poločasu. Nabádali jsme hráčky k udržení intenzity hry, reagovali jsme i střídáním a konečné skóre 7:0 je dobrým počinem našich hráček.

Aktuální zápasový program byl velmi náročný, a šlo to vidět i na dnešním zápase, kde některé hráčky už tahaly nohy. Cestovali jsme do Plzně, Liberce, byly to těžké zápasy hrané na náročných terénech. Je skvělé, že z těchto zápasů máme plný počet bodů.

V posledních zápasech jsme trpěly na finální fázi v zakončení. Ovšem na proměňování šancí naříká hodně trenérů, nás se to hodně drží…

Cenná zkušenost byla Liga Mistryň, vidíte jak efektivně soupeřky své šance proměňují a díky tomu jsou úspěšné. My jsme i s přípravnými zápasy tak na 25% úspěšnosti a to není dobré číslo.

1.FC SLOVÁCKO: Bednaříková - Trčková, Ohlídalová (57. Bláhová), Jelínková, Pěčková - Janíková (57. Střížová), Bicknell (57. Bieliková), Jonášová - Polášková, Waltrová (65. Žufánková), Bayerová (65. Morávková)

Branky: Polášková 2x, Waltrová, Bicknell, Trčková, Morávková, Jelínková