Ženy Slovácka čeká po měsíční pauze ligový zápas

PJml_20211010_73490

Po měsíční pauze, způsobené odloženými souboji s oběma pražskými S a reprezentační přestávkou, vstoupí opět do ligového kolotoče hráčky Slovácka. V neděli nastoupí na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty proti další soupeřkám z hlavního města, tedy fotbalistkám Dukly Praha.

Závěr dlouhého období bez ostrého měření sil v mistrovských duelech už vyhlíží i trenér Petr Vlachovský. „Konečně nás čeká soutěžní zápas. Měli jsme tři volné víkendy, což je opravdu dlouhá doba,“ uvedl kouč ženského týmu. Před očekávaným ligovým duelem ještě odehrají naše ženy přípravné utkání na půdě slovenské Myjavy. „Hráčky jsme dlouho neviděli v akci a chceme je vidět v zápasovém zatížení, abychom mohli v neděli postavit tu nejlepší a nejvhodnější sestavu,“ popisuje Petr Vlachovský důvody pro uspořádání přípravného střetnutí.

Pohled na ligovou tabulku po nekompletních šesti kolech prozrazuje, že se našim nedělním soupeřkám zatím moc nedaří, když mají na kontě po odehrání šesti zápasů pouhý jeden bod, který tým z Julisky vybojoval za bezbrankovou remízu v 6. kole v Plzni. Naopak Slovácko má za sebou čtyři střetnutí, plný počet dvanácti bodů a prohání na čele tabulky Slavii i Spartu. „V zápase s Duklou jsme samozřejmě favority a tuto roli budeme chtít potvrdit i na hřišti,“ prozrazuje kouč Vlachovský, který ani pro duel s Pražankami nemůže počítat s brankářkou Barborou Růžičkovou. „Barbora Růžičková má zraněný malíček, takže ta do utkání s určitostí nezasáhne, jinak řešíme spíše drobné šrámy,“ dodává ke zdravotnímu stavu jeho svěřenkyň.

Zápas 7. ligového kola 1. ligy žen můžete navštívit na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v neděli 16. října od 14 hodin a řídit jej bude zkušená sudí Jana Adámková.