Slovácko ztratilo první body, utkání s Libercem skončilo remízou 1:1

aIMG_4981

Hráčky Slovácka ztratily první body v tabulce 1. ligy žen, když v neděli remizovaly se Slovanem Liberec 1:1. Za Slovácko se v první půli prosadila Jana Žufánková, Liberci přinesla srovnání Harvilová sedm minut před koncem zápasu.

Slovácko začalo aktivněji a hned v první minutě zatáhla míč z levé strany do šestnáctky Sabina Střížová, udělala kličku do středu hřiště a vystřelila, jenže brankářka Liberce Pižlová byla na svém místě. Za okamžik se dostala k zakončení i Laura Bielikova, kterou našla pěknou přihrávkou Jana Žufánková, ale ani sympatická Slovenka skórovat nedokázala.

Poté se více do hry dostaly hráčky Slovanu Liberec, nicméně si i nadále Slovácko počínalo dobře na útočné polovině, ale chyběla větší přesnost v předfinální fázi. Milimetrovou přihrávkou na Janu Žufánkovou se v pětadvacáté minutě prezentovala Hailey Bicknell, Jana Žufánková s přehledem zakončila na zadní tyč a šla se radovat. Celou euforii však ukončila po pár vteřinách asistentka Natálie Čampišová, která zvedla praporek na znamení ofsajdu, takže branka nemohla platit.

Po dalších třech minutách už byla radost oprávněná, když si míč navedla na levé křídlo Alena Pěčková, její centr dopadl k Janě Žufánkové a ta už jen zkoordinovala svůj pohyb tak, aby dokázala míč dopravit do sítě liberecké branky. – 1:0

Po inkasované brance se vrhly hostující hráčky do ofenzivy. Nejprve si připsala nebezpečný hlavičkový pokus kapitánka Šušolová, Radka Bednaříková však předvedla výborný zákrok. Zkušená gólmanka zasáhla i o šest minut později proti přímému kopu Černé, což znamenalo, že šlo Slovácko do šaten za příjemného jednobrankového vedení.

Hned po změně stran chtěly hráčky hostí napodobit průběh zápasu, hraného v září v Hrádku nad Nisou, proto Bužková poslala do šance Křivskou, která však stála v ofsajdovém postavení a praporek asistentky Čampišové opět vystřelil do vzduchu na znamení tohoto prohřešku. Následovala šance na druhé straně travnaté plochy, kdy se po centru z pravé strany dostávala k míči Aneta Polášková, kterou však o chloupek předčila obránkyně v modrém dresu a hráčka Slovácka se k zakončení nedostala.

Hra se rychle přelévala ze strany na stranu a další střelecký pokus si do statistik připsala Černá, které se povedlo překonat i skvělou brankářku Bednaříkovou, za níž na poslední chvíli zaskočila na brankové čáře kapitánka Nikola Sedláčková a míč odpravila do bezpečnějších prostor. V této fázi utkání se našim hráčkám nedařilo držet míč na kopačkách a v případě zisku míče následovala brzká ztráta, což se pokusila vyvrátit Tamara Morávková, když dovedla míč až po pokutové území Slovanu, kde jej předložila Hailey Bicknell, jejíž dělovku zlikvidovala pozorná Pižlová.

Ve třiaosmdesáté minutě už obrana Slovácka nedokázala dále vzdorovat. Došlo k nešťastné ztrátě míče na polovině hřiště, Černá jej na kopačkách dovedla na hranici vápna, kde našla Bužkovou, ta připravila šanci pro střídající Harvilovou, která srovnala stav utkání. – 1:1

Trenér Vlachovský ještě zkoušel pomocí střídání vrhnout všechny síly do útoku, z čehož pramenila dalekonosná rána Karolíny Bayerové a střela či centr Kláry Waltrové, ale ani jeden z pokusů ovoce nepřinesl.

Slovácko tedy s Libercem ztratilo první body, nicméně rozdíl v tabulce mezi domácím a hostujícím týmem zůstává stále tříbodový.

1.FC Slovácko ženy - FC Slovan Liberec ženy 1:1

Sestava Slovácka: Bednaříková - Trčková, Sedláčková (K), Bláhová (84' Janků), Pěčková - Bielikova, Jonášová (65' Krejčířová), Bicknell - Střížová (84' Bayerová), Polášková (72' Waltrová), Žufánková (72' Morávková)

Branky: 28' Žufánková - 83' Harvilová