Slovácko poprvé padlo, Slavia v Hradišti zvítězila 5:0

aIMG_5475web

Poprvé v letošním ročníku 1. ligy žen okusilo Slovácko hořkost porážky. Hráčky vedené trenérem Petrem Vlachovským nestačily ve středečním dohrávaném utkání pátého kola ženské ligy na úřadující mistryně z pražské Slavie, s nimiž prohrály 0:5. O dvě branky se postarala Tereza Szewieczková, jednu si připsaly Marjolen Wafula Nekesa s Terezou Krejčiříkovou a jednu nešťastně srazila do vlastní branky Nikola Sedláčková.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně, dobře bránilo, nepouštělo hostující hráčky do velkých šancí a naopak se ženy v bílém pokoušely podnikat rychlé protiútoky, které však většinou končily na hranici pokutového území Slavie. K první větší šanci vybídla v osmé minutě Tereza Szewieczková Franny Černou, jejíž střelu obětavě srazila mimo branku Kristýna Janků. Poté si stáhla ze vzduchu dva centry pražského týmu brankářka Radka Bednaříková. Na druhé straně hřiště přihrávala míč Nela Krejčířová na Anetu Poláškovou, která však v největší šanci Slovácka neseřídila dobře mířidla a její zakončení pravačkou skákalo mimo branku Olivie Lukášové.

Po půlhodině hry zkoušela pozornost Lukášové opět Aneta Polášková střelou ze třiceti metrů, ale ani tento pokus se nevešel mezi tři tyče. Podobně dopadla i střela z obdobné vzdálenosti z kopaček Tamary Morávkové, jejíž další pokus už snesl přísnější měřítka, když si navedla míč do pokutového území Pražanek, ale míči při zakončení dala obrácenou faleš a ten se točil od branky. Ač Lukášovou vylekal a musela se pořádně natahovat, v brance neskončil. Další akci měla na svědomí opět Tamara Morávková. Ve vlastní šestnáctce získala míč, obhodila si Szewieczkovou a nasadila ke sprintu, který skončil až před brankou Slavie zakončením. Na to však už nezbyly Tamaře síly, proto střela postrádala přesnost.

O minutu později, tedy ve 36. minutě už se radovaly hráčky Slavie, když uklidila Tereza Szewieczková skákavou střelou z šestnáctky míč k tyči. – 0:1

Do druhého poločasu opět nastoupily oba týmy soustředěné a příliš brankových příležitostí v úvodu k vidění nebylo. První akcí, která byla nebezpečná, byla až branková situace z 61. minuty. Od Aliky Keene se dostal míč k Tereze Szewieczkové, ta udělala kličku Radce Bednaříkové a pokusila se míč přihrát Tereze Kožárové, před ní jej však vypíchla Nikola Sedláčková tak nešťastně, že už se nikomu nepodařilo zabránit v jeho cestě do sítě. – 0:2

O deset minut později byla v akci zase Tereza Szewieczková, která si navedla míč k šestnáctce, posunula jej víc do strany na Terezu Krejčiříkovou, ta poslala střelu placírkou pod břevno tak, že na něj nemohla Radka Bednaříková dosáhnout. – 0:3

V 75. minutě už to bylo o čtyři branky a opět u toho byla Tereza Szewieczková, když vybojovala míč dvacet metrů od branky Slovácka a přehodila střelou z voleje Radku Bednaříkovou. – 0:4

Střelecké statistiky uzavřela v poslední minutě duelu Marjolen Wafula Nekesa. Ta si naběhla mezi obránkyně Slovácka na přesný centr, který poslala hlavou do sítě. – 0:5

Hostující hráčky se posunuly do čela tabulky, Slovácko zůstává třetí s jednobodovou ztrátou na druhou Spartu.

1.FC Slovácko - SK Slavia Praha 0:5

Branky: 36' a 74' Szewieczková Tereza, 61' Sedláčková Nikola (vl.), 72' Krejčiříková Tereza, 89' Wafula Marjolen Nekesa

Sestava Slovácka: Bednaříková - Trčková, Sedláčková (82' Ohlídalová), Janků, Pěčková - Janíková (K) (67' Bielikova), Krejčířová (75' Waltrová), Střížová - Morávková (67' Bayerová), Polášková (46' Jonášová), Žufánková