Natálie Trčková: Je to takový dětský sen, který můžu teď žít

Trčková

Osmnáctiletá pravá obránkyně Natálie Trčková udělala ve své kariéře v posledních měsících obrovský výkonnostní progres. Nejprve se propracovala do základní jedenáctky v dorostenecké kategorii, poté svými výkony získala pozici v ženském ligovém kádru a poslední dva roky patří i na soupisku reprezentačního výběru WU19. Přitom hraje fotbal na vrcholové úrovni pouze tři roky! Jak se dostala k fotbalu? Co se jí ve Slovácku líbí? Odpovědi nejen na tyto, ale i na další otázky naleznete v našem rozhovoru. 

Naty, Vy hrajete fotbal teprve tři roky? 
Ano, dříve jsem hrála u nás na vesnici s klukama, ale k fotbalu, jako takovému, jsem se dostala teprve před třemi lety. 

Jak jste se vlastně dostala k fotbalu na nejvyšší úrovni a co Vás přivedlo do Slovácka? 
Později, když už mi věk nedovolil hrát s klukama, tak jsem přešla na chvíli do týmu žen ve Valašských Kloboukách. Jedna hráčka z týmu, co dříve hrávala za Slovácko a nyní tam trénuje mladší holky, si mě všimla a napsala mi, zda bych nechtěla zkusit trénink s juniorkou na Slovácku. Takový fotbal mi byl cizí a měla jsem opravdu co dohánět. Byla to pro mě výzva, líbil se mi přístup holek i trenérů a baví mě se učit novým věcem. 

Nepřipadáte si jako ve snu? Takový velký výkonnostní skok za tak krátkou dobu? Získala jste místo nejprve v juniorce, pak jste se posunula do áčka, chodí Vám nominace do reprezentace WU19? 
Abych byla upřímná, donedávna jsem si to neuměla ani představit, byl to pro mě opravdu neznámý svět, takový dětský sen, který můžu teď žít. Moc si cením toho, že mi dali trenéři na Slovácku takovou šanci a pomáhají mi, abych se posouvala dál. 

Fotbalisti a fotbalistky ve velkých klubech pracují na taktice a podobných věcech v podstatě od mala. Cítíte, že už jste tyto základy vstřebala nebo máte ještě nějaké rezervy? 
Určitě rezervy stále mám, nejvíce jsem to pocítila při přechodu do žen, ale naopak si myslím, že jsem se spoustě věcem naučila a ty nejdůležitější pochopila. Vím, že se mám v čem zlepšovat a budu na tom pracovat. 

Závěrem se ještě zeptám. Mluvila jste o tom, že se Vám splnil dětský sen. Jaké jsou Vaše další cíle nebo sny? Je to reprezentační áčko nebo nějaká štace v zahraničí? 
Podle mě máme všichni nějaký svůj sen, jako je velký fotbal v zahraničním týmu nebo právě to zmíněné áčko reprezentace, ale jsem spíše typem člověka, který žije tady a teď. Mám spoustu času na sobě pracovat a uvidí se, zda budu k tak velkému posunu někdy připravená. Je to opravdu cesta na dlouhou trať.

Zmíněný hráč:
Natálie Trčková Natálie Trčková

Fotogalerie