Poslední domácí zápas odehrají ženy proti Baníku

aaIMG_0987

Po čtrnácti dnech, vyplněných reprezentační pauzou, je opět na programu ženská liga. Hráčky Slovácka se sejdou k poslednímu domácímu střetnutí podzimní části, jímž bude sobotní duel s Baníkem Ostrava. Ve středu čeká naše fotbalistky ještě dohrávka 6. kola v Praze na Strahově s druhou Spartou.

V posledních zápasech strádaly hráčky vedené trenérem Petrem Vlachovským hlavně v koncovce, takže náplň tréninku se během reprepauzy soustředila především na tento neduh. „Po čtrnácti dnech nás čeká další mistrovské utkání. Od toho posledního, v němž jsme remizovali s Plzní, jsme se celých čtrnáct dnů zaměřili zejména na zakončení, jelikož to nás trápí nejvíce,“ uvedl trenér ženského týmu, který však věří ve zlepšení: „Pět hráček jsme sice měli na reprezentačních srazech, přesto věřím, že se v zápase s Baníkem projeví zlepšení ve finální fázi.“

Z prvního vzájemného střetnutí v Ostravě – Radvanicích, odešlo Slovácko s jasným vítězstvím 7:0, když tlak našich hráček vyústil v první branku po dvaadvaceti minutách, kdy dorážku po přímém kopu Elišky Janíkové zužitkovala Natálie Trčková. Druhou přidala tvrdou střelou Hailey Bicknell a do poločase se dokázala ještě dvakrát trefit Aneta Polášková. Deset minut po změně stran skórovala Klára Waltrová, následoval pokutový kop Tamary Morávkové, která byla sama faulována a penaltu i proměnila. Poslední branku zápasu si připsala hlavičkující Lucka Jelínková.

Hráčky Baníku Ostrava jsou nováčkem letošního ročníku ženské ligy a náročnost této soutěže ochutnávají plnými doušky. Odehráno mají doposud deset utkání a jsou poslední v tabulce s bilancí 1-0-9, když si jediné vítězství připsaly v souboji s předposlední Duklou Praha. Hráčky ze slezské metropole, kde se narodil například slavný Limonádový Joe - Karel Fiala, Vlastimil Brodský či Vladimír Javorský, mají i velmi negativní skóre v poměru 4:50.

Slovácko stále okupuje třetí příčku v tabulce a máme k dobru středeční dohrávku s druhou Spartou. Naše bilance čítá šest vítězství, dvě remízy a prohru s vedoucí Slavií, přičemž máme skóre 25:11.

Utkání s Baníkem startuje v sobotu ve 14 hodin v Kunovicích a řídit jej bude zkušená sudí Natálie Čampišová.