Zajímavosti ze zápasů s Plzní. Věděli jste, že...

ii2htxz2538icyq

Věděli jste, že Slovácko nedokázalo doma Viktorii Plzeň porazit dlouhých čtrnáct let? Série neúspěchů trvala od 3. prosince 2005, kdy se o výhru 1:0 postaral Milan Ivana svou brankou v 88. minutě do 19. prosince 2019. To Slovácko zvítězilo brankami Reinberka a Hellebranda 2:1. Také poslední domácí zápas Slovácko vyhrálo, ten se odehrál 20. prosince 2020 a zrodil se výsledek 4:0. V domácím prostředí Slovácko vyhrálo jen čtyři duely a z toho tři se zrodily v prosinci!

 • V Plzni v osmifinále MOL Cupu 2017/18 Slovácko překvapivě vyhrálo 3:2. Bylo to první vítězství, byť až v prodloužení, od 10. května 2006. Tehdy se Slovácku podařilo porazit Viktorii v Plzni a to výsledkem 2:0 (branky 42. Šuškavčevič a 79. Ivana). 
 • Čtrnáct let nedokázalo doma Slovácko porazit Viktorii Plzeň. Série neúspěchů trvala od 3. prosince 2005, kdy se o výhru 1:0 postaral Milan Ivana svou brankou v 88. minutě do 19. prosince 2019. To Slovácko zvítězilo brankami Reinberka a Hellebranda 2:1. Také poslední domácí zápas Slovácko vyhrálo, ten se odehrál 20. prosince 2020 a zrodil se výsledek 4:0. V domácím prostředí Slovácko vyhrálo jen čtyři duely a z toho tři se zrodily v prosinci!
 • Slovácko nedokázalo Plzeň porazit 22 ligových zápasů v řadě. Pouze třikrát uhrálo remízu 2:2 a 1:1 a jednou 0:0. V těchto 22 zápasech Slovácko dokázalo udržet čisté konto jen jednou, a to na jaře 2014, když duel Plzeň – Slovácko skončil nerozhodně 0:0. Bilance těchto zápasech byla 0-7-15, 28:46. Byla to aktuálně nejhorší série s prvoligovým soupeřem. Až 11. srpna 2019 dokázalo Slovácko protrhnout tuto negativní bilanci a v Plzni šokovalo výhrou 2:0, když se o branky a asistence podělili Šašinka se Zajícem.
 • Je jistě zajímavé, že se Slovácku z dlouhodobého hlediska v Plzni celkem daří, třikrát zde dokázalo vyhrát a pětkrát remizovat. Získalo jen o jeden bod méně než na domácím hřišti. Také v Plzni obdrželo méně branek, než v domácích zápasech (27:23).
 • V posledních 25 vzájemných ligových duelech, nastřílela Viktoria celkem 46 branek. Ve dvanácti zápasech v plzeňské Doosan aréně vstřelilo Slovácko pouze deset branek. O ty se postaralo sedm hráčů. Po dvou brankách vstřelili hráči Daníček, Došek a Švancara a jednu branku vsítili Kalabiška, Kubala, Šašinka a Zajíc. 
 • 18. srpna 2000 Slovácko vyhrálo nad Plzní 5:0, což se mu v celé ligové historii podařilo už jen dvakrát, a to proti Hradci Králové v květnu 2003 a proti Zbrojovce Brno v březnu 2014. 
 • Slovácko inkasovalo s Plzní velmi brzké branky. V úvodní desetiminutovce se to Plzni povedlo celkem v jedenácti případech, což je z historického hlediska téměř každá čtvrtá branka. Proto je dobré si dát pozor na úvod zápasu.
 • V letech 2011 a 2012 dokázal plzeňský útočník Marek Bakoš vstřelit ve třech po sobě jdoucích zápasech po jedné brance. Vždy to bylo v první desetiminutovce utkání. 
 • Jiří Kowalík dosáhl hattricku v TV utkání 18. srpna 2000, kdy Synot dosáhl rekordní výhry 5:0 v duelu tehdejších nováčků. Byl to první prvoligový hattrick kanonýrka Kowalíka. Druhý se mu povedl až za dva roky do sítě Zlína. Žádnému hráči Plzně se podobný střelecký kousek nepodařil. 
 • Petr Švancara dokázal vstřelit čtyři branky do sítě Plzně a stačila mu na to pouze jedna sezóna 2009-2010. V domácím i venkovním zápase dal po dvou gólech, bohužel Slovácko po výsledcích 2:3 a 2:2 bralo jen bod.
 • Slovácko udrželo s Plzní celkem 343 minut čisté konto. Stalo se tak v období od 12. 8. 2003 do 4. 11. 2006. Naopak střelecká nemohoucnost trvala dva roky, a to v období od 24. 8. 2013 do 9. 8. 2015. Střeleckou nemohoucnost protrhl Libor Došek brankou v nastaveném čase prvního poločasu.
 • V posledních devatenácti ligových duelech dokázali za Slovácko vstřelit branku do sítě Viktorie tito hráči: Daníček (3), Došek (2), Kalabiška (2), Kubala (2), Reinberk (2), Hellebrand, Hofmann, Kerbr, Sadílek, Šašinka, Valenta a Zajíc. 
 • V jarním zápase roku 2011 se Slovácko rozešlo s Viktorií smírně 2:2. Jednu branku vstřelil i obránce Jaroslav Mezlík a to v 34. minutě. Mezlík odehrál celkem 106 ligových zápasů, ale tohle je jeho jediná prvoligová branka. Také Filip Kubala a Petr Reinberk rádi vzpomínají na své zápasy s Viktorií. Kubala odehrál 58 zápasů a vstřelil 4 branky, dvě byly do sítě Plzně. Reinberk je slováckým rekordmanem v počtu ligových duelů. Ale jako obránce dokázal ve 241 zápasech dát jen 6 branek. Jenže každá třetí branka byla dosažena v zápasech s Viktorií.
 • Jeden „domácí“ zápas se odehrál na neutrálním hřišti a to v Brně, když v sezóně 2003/04 nemohl tehdejší Synot začít sezónu doma a ani na starém stadionu ve Starém Městě, protože se Městský stadion Miroslava Valenty teprve dokončoval. V tomto duelu padl na dlouho jediný vlastní gól ve vzájemných duelech těchto soupeřů. Postaral se o něj obránce Synotu Kostka, který překonal svého brankaře Drobisze již v 8. minutě. Až v květnu 2015 vsítil vlastní branku Milan Kerbr a opět to byla úvodní branka zápasu, tentokrát padla již v 5. minutě. 
 • V 32 zápasech s Viktorií Plzeň, bylo nařízeno celkem 13 pokutových kopů, což je po Liberci (16) druhý největší počet s prvoligovým soupeřem. Slovácko dostalo šanci třikrát a vždy v domácím utkání. Pokaždé bylo bylo úspěšné. Plzeň zahrávala penaltu desetkrát (5x v Plzni a 5x v Hradišti) a v sedmi případech z ní padl gól. 
 • Viktoria zahrávala osm penalt v posledních sedmnácti zápasech se Slováckem. V šesti případech byla z pokutového kopu úspěšná (Bakoš, Horváth, Kovařík, Kolář, R. Procházka a Hrošovský). Jednu penaltu Horváth neproměnil (těsně minul tyč) a plzeňský zápas skončil nerozhodně 0:0. V listopadu 2017 soupeř zahodil další pokutový kop. Heča vyrazil Kolářovi střelu z penalty, dokázal vyrazit i dorážku Hrošovského, ale na další pokus Řezníka už byl krátký…
 • Ve 32 zápasech byli vyloučeni jen čtyři hráči. Za Slovácko to byli tři hráči. Nejprve Milan Heča v poslední minutě 14. dubna 2013 v Hradišti a navíc byla za jeho zákrok nařízena penalta. Proti Horváthovi se postavil náhradník Libor Došek a ač vystihnul správný směr, nezabránil brance a konečné prohře 0:2. Další dvě vyloučení byla v roce 2015 v Plzni. V jarním duelu Jaroslav Mezlík stáhnul ve vápně Pilaře a protože uviděl již druhou žlutou, byl vyloučený. Kovařík penaltu proměnil. Poslední vyloučení bylo v srpnu 2015 a vyloučeným byl v 53. minutě Stanislav Hofmann. Jako poslední podrazil unikajícího Koláře a byl rozhodčím Jílkem vyloučený. I v oslabení však šlo Slovácko zásluhou Daníčkovy dělovky do vedení 2:1, ale konečné slovo měl domácí Ďuriš, který v čtvrthodinku před koncem srovnal na 2:2. Posledním vyloučeným byl plzeňský Milan Havel. V duelu hraného v Uherském Hradišti 20. Prosince 2020 uviděl v 79. minutě druhou žlutou kartu a musel opustit hřiště.
 • Slovácko vidělo 76 a Plzeň 59 žlutých karet. U Slovácka byli nejčastěji napomínáni Jiří Valenta a Vlastimil Daníček a to ve čtyřech případech. Na straně Viktorie byl nejčastejším hříšníkem David Limberský, který obdržel sedm karet.
 • Tři hráči viděli žluté napomínání v obou dresech. Obránce Tomáš Rada viděl žlutou celkem třikrát. V Plzni jednou a dvakrát ve Slovácku. Po jedné žluté v obou dresech obdržel útočník Vladimír Malár a take brankař Michal Daněk. Mezi jeho napomínáními uběhlo přesně deset let. V sezóne 2006/07 viděl kartu v dresu Viktorie a pak v sezóně 2016/17, když hájil barvy Slovácka. V obou zápasech vyhrála Plzeň 2:0…
 • Zápasy Plzně a Slovácka řídilo celkem 21 rozhodčích. Čtyřikrát pískal Hrubeš, třikrát rozhodovali Franěk a Jílek. Po dvou zápasech odpískali Franěk, Kovařík, Marek, Orel a Příhoda. 

Fotogalerie