Sestava domácích – Viktoria Plzeň

Aleš Hruška, Milan Havel (77. Radim Řezník), Luděk Pernica, Jakub Brabec, John Mosquera, Modou N'Diaye (76. Dominik Janošek), Pavel Bucha, Pavel Šulc, Adriel D. Ba Loua (83. Joel Ngandu Kayamba), Tomáš Chorý, Šimon Falta (58. Jean-David Beauguel)

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen, Michal Tomič (62. Daniel Mareček), Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Jan Kalabiška, Vlastimil Daníček, Marek Havlík, Milan Petržela (61. Josef Divíšek), Lukáš Sadílek, Michal Kohút (46. Petr Reinberk), Václav Jurečka (69. Filip Vecheta)

Utkání v Plzni začali lépe domácí, kteří nastoupili na modro-bílé aktivně. V úvodní desetiminutovce se ovšem žádná větší příležitost ani na jedné straně neurodila. V 16. minutě musel zasahovat Nguyen, který po závaru vytáhl dobrý zákrok proti Buchovi. Vynikající obranný zákrok předvedl také Daníček.

Slovácko úvodní nápor přestálo a samo udeřilo. Po krásné akci Petržely dostal míč do prázdné brány Václav Jurečka a proměnil šanci v gól. Plzeň vystupňovala tlak, ale střelu Ba Louy vychytal skvěle Nguyen, stejně jako pokus Buchy. Brankáři Moravanů pomohli skvěle bránící hráči v poli.

Poslední nápor přišel těsně před pauzou, kdy se do vápna prodral Havel, ale Nguyen dobře vyběhl a jen kontroloval, jak míč míří do vápna. Následně přišel faul Hofmanna na Ba Louu, za který po konzultaci s VAR obdržel červenou kartu. Slovácko tak čekal více než poločas v oslabení.

Druhý poločas tak začal dle očekávání útočnými snahami Plzně. Obrana je dokázala společně s Nguyenem dlouho efektivně řešit. Nakonec ovšem musela kapitulovat. Po akci Buchy se prosadil Jean-David Beauguel. Slovácko následně obdrželo i druhou branku, po rohovém kopu se prosadil Jhon Mosquera.

V závěru i v deseti modro-bílí usilovali o body. Ve vápně ovšem úřadovali stopeři Viktorie. Do velké šance se po centru Kalabišky dostal Mareček, ale jeho hlavičku vytáhl brankář Hruška. Slovácko poprvé v sezoně ztratilo body, prohrálo v Plzni 1:2.

Fotogalerie – 3. kolo - FC Viktoria Plzeň - 1.FC SLOVÁCKO 2:1