Slovácko se vrací z Edenu na Moravu bez bodů
První kolo ročníku 2026/2027 Slovácku body nepřineslo, na Slavii podlehlo 1:5. Start utkání byl nadějný, když se prosadil Juroška, ovšem domácí během pár minut utkání otočili góly Chytila a Nowaka. Do pauze se ještě prosadil Ouanda a po něm podruhé Nowak. Ve druhé půli viděl červenou Juroška a z penalty uzavřel gólový účet zápasu domácí Chytil.
Slovácko v prvním zápase nové sezony vyzvalo úřadujícího mistra na jeho půdě, a to hned se třemi letními posilami v základní sestavě. Sešívaní začali podle očekávání aktivně, ale obrana modrobílých byla pozorná a vytlačovala domácí mimo střelecké pozice.
Ve 12. minutě utkání Slovácko udeřilo z nečekané akce. Puškáč dostal míč zády k bráně, posunul jej do běhu nastartovanému Pavlu Juroškovi, který unikl obráncům a ze strany vymetl šibenici Markovičovy brány. Radost z vedení jsme si ovšem dlouho neužili, protože po dlouhém autu a nepřehledné situaci se k míči dostal Mojmír Chytil a z otočky srovnal.
Slavia během pěti minut zápas otočila, když hned z další akce přetažený Šturmův centr dostal po zemi do sítě osamocený Wiktor Nowak. Odpovědět mohl rychle Ndefe, ale toho zatáhl v rodícím se úniku za dres Kolísek a viděl žlutou. Po půlhodině hry se dostal do zakončení po přihrávce od Ouandy Chytil, ale jeho pokus dokázal pohotově vyboxovat Urban.
Rychlý dlouhý aut ve 35. minutě překonal naši obranu a našel Adoniju Ouandu, který uklidil míč do sítě. Hráč, který hrál na jaře v modrobílém dresu, gól neslavil. V nastaveném čase poté udeřili domácí počtvrté, když Sadílkův centr z pravé strany propadl na vzdálenější tyč a Wiktor Nowak se prosadil podruhé.
Po přestávce se na hřiště vrhly dvě další posily Slovácka z letního přestupového období – Dolžnikov a Niarchos. Slovácko hrálo více s míčem, ale Pražané bránili vysoký náskok organizovaně. Cestu za zdramatizováním zápasu ještě zkomplikovala červená karta pro Jurošku v 60. minutě. O devět minut později zahrával Trávník zajímavý přímák, ale mířil těsně nad břevno.
Slavia udeřila i ve druhé půli, čímž využila půlhodinovou přesilovku. Po faulu na Ayaosiho se k penaltě postavil Mojmír Chytil a zvýšil na 5:1. Poslední minuty se už utkání dohrávalo a více branek diváci neviděli. Závěrečnou šanci Ayaosiho totiž vyrazil pohotově Urban. V úplně posledním momentu utkání uviděl ještě červenou také domácí Konečný, na výsledku zápasu to ovšem už nic nezměnilo.