Sestava domácích – Slovácko

Filip Nguyen, Michal Tomič (81. Petr Reinberk), Patrik Šimko, Michal Kadlec, Merchas Doski, Michal Kohút (46. Daniel Holzer), Vlastimil Daníček, Marek Havlík, Vladislav Ljovin (57. Michal Trávník), Vlasiy Sinyavskiy (74. Milan Petržela), Libor Kozák (57. Ondřej Mihálik)

Sestava soupeře – Liberec

Olivier Vliegen, Theodor Gebre Selassie, Dominik Plechatý (76. Filip Prebsl), Maksym Talovierov, Jan Mikula, Lukáš Červ, Ivan Varfolomieiev (59. Kamso Mara), Dominik Preisler (59. Karol Meszaros), Christián Frýdek (85. Marios Pourzitidis), Jan Matoušek (76. Denis Višinský), Mick van Buren

Slovácko poprvé v sezoně ztratilo všechny body. Doma podlehlo Liberci 1:2, když hosty poslal do vedení Gebre Selassie. Modro-bílí celý poločas dohrávali v deseti a další branku přidal van Buren. Za Slovácko snížil z penalty Mihálik.

První poločas začal standardními situacemi na obou stranách. Po dvou nebezpečných rozích Liberce se dostali do tlaku domácí, ale na větší šanci jsme čekali do 15. minuty. To rozehrál standardku Havlík a míč do ohně vrátil Kozák, ale nikdo z dorážejících hráčů k míči nedostal. Další šance přišla po rohu, ale Daníček z malého vápna neprotlačil.

Slovácko převzalo iniciativu. Po centru Kadlece se do hlavičky protlačil Tomič, ale v těžké pozici minul. Po více než půlhodině hry se do brejku prodral Siňavskij, ale nedostal se přes Gebre Selassieho. Odražený míč ještě vystřelil Kohút, ale nepřesně.

Závěr poločasu Slovácku nevyšel. Z ojedinělé šance se po standardní situaci prosadil Theodor Gebre Selassie a v nastaveném čase rozhodčí Radina vyloučil Daníčka po faulu na Matouška.

Ani druhá půle nezačala ideálně. Po chybě v obraně se řítil na branku Slovácka Frýdek, jeho ránu ještě Nguyen vychytal, ale na dorážku Micka van Burena byl krátký – 0:2. Na druhé straně mohl po rohu snižovat Kozák, ale Vliegen předvedl dobrý zákrok. O pár minut později hlavičkoval opět Kozák, ale zády k bráně nemohl dát pokusu patřičnou razanci.

Po hodině hry vlétl do vápna Trávník, kterého zezadu přistrčil Plechatý a penaltu proměnil s jistotou další střídající hráč Ondřej Mihálik. Domácí nepolevili a pokračovali v útočení. Ovšem museli být pozorní i v obraně, protože Liberec začal sázet na protiútoky a Matoušek z vápna jen těsně minul branku.

Dobrý obstřel vyzkoušel Tomič, ale těsně minul libereckou branku. Po centru Petržely hlavičkoval Mihálik, ale netrefil míč ideálně. V nastavení se do míče opřel Reinberk, ale orazítkoval jen tyč soupeřovy branky. Liberečtí hodně kouskovali hru a nakonec udrželi vedení 2:1. Slovácko přesto bylo v deseti hráčích lepší a mělo šance na srovnání.

Fotogalerie – 1.FC SLOVÁCKO - FC Slovan Liberec 1:2