Sestava domácích – Viktoria Plzeň

Jindřich Staněk, Milan Havel, Lukáš Hejda, Luděk Pernica, Vaclav Jemelka, Pavel Bucha, Modou N'Diaye (79. Aleš Čermák), John Mosquera (79. Václav Pilař), Adam Vlkanova (69. Erik Jirka), Jan Kopic (45. Jan Sýkora), Tomáš Chorý (46. Fortune Akpan Bassey)

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk, Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Jan Kalabiška, Milan Petržela (84. Patrik Brandner), Marek Havlík, Michal Kohút (74. Vladislav Ljovin), Michal Trávník (57. Libor Kozák), Daniel Holzer (57. Vlasiy Sinyavskiy), Ondřej Mihálik (74. Filip Vecheta)

Modro-bílí ve vloženém 6. kole prohráli v Plzni 0:3. Utkání rozhodla efektivita v brankových příležitostech. Plzeň využila hned první šanci utkání, což určilo ráz zápasu. Naopak našim hráčům se v zakončování příliš nedařilo. Na západě Čech tak zapsali první venkovní ligovou porážku v sezoně.

Slovácko v Plzni vykročilo do utkání levou nohou. Po rychlé akci inkasovalo už v první minutě z kopačky Jana Kopice. Moravani chtěli hned odpovědět a opakovaně dostávali domácí pod tlak. Mihálik vyslal do brejku Reinberka, ale toho zblokoval ve vápně soupeř.

Reinberk měl také další šanci, když se po centru ze strany dostal k zakončení, jenže v těžké pozici netrefil branku. Po necelé půlhodině hlavičkoval nebezpečně Chorý, ale jeho pokus šel nad. Ten měl šanci i o pár minut později, ale tváří v tvář Nguyenovi hlavičkoval opět mimo.

Slovácko směrem k závěru poločasu stupňovalo tlak, přišlo několik standardních situací, které i zaváněly vyrovnáním, jenže v šestnáctce vždy kousek chyběl. Naopak Plzeň byla nemilosrdně produktivní a v nastaveném čase zvýšil po brejku z dorážky Pavel Bucha.

Velkou šanci snížit měl po pauze díky centru Havlíka Mihálik, ale míč poslal těsně mimo. Další obrovskou příležitost vrátit se do zápasu lapil brankář Staněk, když si poradil se střelou Reinberka z bezprostřední blízkosti.

Viktoria pak udeřila z jediné větší šance v poločase, když se po přihrávce Jemelky z voleje prosadil Jhon Mosquera. Snížit skóre ještě mohl střídající Kozák, ale hlavičku poslal těsně nad. Slovácko neztrácelo elán i za rozhodnutého stavu, ale ve středu 31. srpna 2022 mu zkrátka nebylo přáno.