Sestava domácích – Köln

Marvin Schwäbe, Kingsley Schindler, Nikola Soldo (58. Timo Hübers), Luca Kilian, Kristian Pedersen (59. Jonas Hector), Eric Martel, Ondrej Duda (59. Ellyes Skhiri), Dejan Ljubicic (78. Jan Thielmann), Linton Maina, Sargis Adamyan, Florian Dietz (70. Steffen Tigges)

Sestava soupeře – Slovácko

Tomáš Fryšták, Petr Reinberk, Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Jan Kalabiška, Michal Trávník (72. Daniel Holzer), Vlastimil Daníček (34. Tomáš Břečka), Marek Havlík, Milan Petržela (84. Michal Kohút), Ondřej Mihálik (84. Libor Kozák), Merchas Doski (72. Vlasiy Sinyavskiy)

Naši fotbalisté předvedli v Kolíně nad Rýnem vynikající comeback do zápasu. V poločase prohrávali 0:2, ale díky Kalabiškovi a Petrželovi srovnali. Na body to ovšem nestačilo.

Moravané nastoupili k utkání s Kolínem ve vynikající atmosféře, kterou vytvořilo 47 tisíc fanoušků na vyprodaném RheinEnergieStadion. Mezi těmito fanoušky bylo i více než sto výjezdníků ze Slovácka.

Hned na startu poločasu se dostal ke střele ve vápně Doski, ale levou nohou pálil mimo. Po úvodním tlaku, kdy musel Fryšták dvakrát boxovat míč ve vápně, se do vápna dostal po kombinaci s Doskim Trávník, ale střílený centr Mihálika nenašel.

Po deseti minutách šli ovšem domácí do vedení. Po rohovém kopu se na zadní tyči dotáhl na míč Sargis Adamjan a dostal míč do sítě.

Následně náš tým srovnal hru a po získaném míči Havlíkem se ke střele dostal Petržela, pokus byl ovšem tečován na roh. Po něm mohl Havlík obstřelem levačkou zpoza vápna zchladit domácí fanoušky, ale o pár centimetrů těsně minul.

Po půlhodině hry muselo Slovácko bohužel nuceně střídat. Na trávníku zůstal zraněný Daníček a na hřišti ho nahradil Břečka, který se tak vrátil k soutěžnímu zápasu brzo po svém návratu do modro-bílého dresu.

Následovaly dvě velké šance Slovácka. Nejdřív Doski v pádu vyslal do gólové šance Reinberka, který si obhodil obránce, ale jeho přízemní ránu vychytal Schwäbe. O chvíli později si poradil i s hlavičkou Hofmanna do levé poloviny brány.

Na druhé straně se bohužel z ojedinělého rohu na bližší tyči prosadil Florian Dietz. Modro-bílí mohli ihned odpovědět, ale Doskiho ránu z voleje vychytal Schwäbe. Pak doráželi Petržela s Havlíkem, ale ani jeden míč do sítě nedostal.

Druhá půle pro Slovácko začala lépe než první. Diváci se ještě ani úplně neusadili a brankář Schwäbe lovil míč ze sítě. Petržela skvěle pronikl do šestnáctky, jeho střelu ještě domácí zblokovali, ale nekompromisně míč dorazil Jan Kalabiška.

Za tři minuty už bylo vyrováno. Dobrá kombinace dlouho nevedla ke gólu, ale pak si odražený míč našel Milan Petržela a z voleje vyrovnal. Úplně otočit skóre mohl dokonce Kalabiška, ale ve vápně se při zakončení střetl s obráncem. Sudí penaltu nezapískal.

Na druhé straně po kontaktu Hofmanna s útočícím hráčem ale ano a penaltu proměnil Dejan Ljubičič.

Stejný hráč se prosadil o necelých deset minut později, když zavíral protiútok na zadní tyči.

Snižovat mohl po hezké akci Petržela, ale při zakončení trefil z bezprostřední blízkosti obránce. Siňavskij pak pálil těsně mimo.