Sestava domácích – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk, Tomáš Břečka (85. Ondřej Šašinka), Michal Kadlec, Jan Kalabiška, Michal Trávník (60. Michal Kohút), Marek Havlík, Daniel Holzer (72. Vladislav Ljovin), Michal Tomič (72. Merchas Doski), Libor Kozák, Milan Petržela (60. Ondřej Mihálik)

Sestava soupeře – Jablonec

Jan Hanuš, Dion Cools, Jakub Martinec (69. Michal Surzyn), David Heidenreich, Matěj Polidar, Jakub Považanec, Joshua Akpudje, Jan Krob (37. Václav Sejk), David Houska (86. Daniel Souček), Vladimir Jovovic (86. Vojtěch Patrák), Jan Chramosta

Slovácko prohrálo v 9. kole s Jabloncem 0:2. Obě branky v utkání padly ve druhém poločase, kdy se prosadili Polidar a Považanec.

V prvních minutách zápasu hrozil Jablonec, a to prostřednictvím Chramosty. Po čtvrthodině hry Holzer levačkou našel ve vápně Kozáka, který s nohou vysoko protáhl brankáře Hanuše. Dobrý pokus o chvíli později vyslal i Holzer, síť ovšem rozvlnil jen z boční strany.

Do dobré šance se dostal po zisku míče dvakrát Petržela, ale přes dvojí bloky Severočechů míč na Hanuše neprocpal.

Druhou půli odstartoval centr Holzera na Tomiče, ale tomu zakončení nevyšlo. Na šance byl úvod druhého poločasu poměrně chudý. Až po hodině hry se uvolnil Polidar a tváří v tvář Nguyenovi přestřelil. Na druhé straně srazila obrana Kohútovu střelu na roh. Havlíkův pokus ze standardky chytil Hanuš.

Polidar měl velkou šanci i po míči vybojovaném Housku, ale obrana Slovácka zavčas sklapla. V 72. minutě se do úniku dostal Mihálik, ale toho vychytal tváří v tvář Hanuš. K míči se pak dostal Chramosta a z penaltového puntíku mířil vysoko nad.

Gól jsme nakonec inkasovali chvíli před koncem, kdy se na straně uvolnil Chramosta a míč nabídl Matěji Polidarovi, který jej dopravil za Nguyena. Slovácko mohlo snížit z rohu, ale nepodařilo se mu to a naopak po jedné ze situací ve vápně Jakub Považanec ukončil modro-bílé naděje na zisk bodů.