Derby je naše. Slovácko vyhrálo ve Zlíně trefami Doskiho a Trávníka

Sestava domácích – Zlín

Matej Rakovan, Martin Cedidla, Václav Procházka, Jakub Kolář, Lukáš Bartošák (81. Jan Hellebrand), Martin Fillo (58. Youba Dramé), Robert Hrubý (58. Vukadin Vukadinovic), Joss Didiba Moudoumbou, Vakhtang Chanturishvili (90. Nedjeljko Kovinic), Jakub Janetzký (81. Dominik Simerský), Lamin Jawo

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk, Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Merchas Doski (86. Vlasiy Sinyavskiy), Vlastimil Daníček, Marek Havlík, Milan Petržela (69. Michal Tomič), Libor Kozák (86. Filip Vecheta), Jan Kalabiška, Ondřej Mihálik (69. Michal Trávník)

Slovácko po reprezentační přestávce zvítězilo ve Zlíně 2:0. Oba góly padly po přestávce. Nejdříve se prosadil Doski a vítězství pojistil střídající Trávník.

Slovácko se vrátilo po reprezentační přestávce k ligovému fotbalu v derby se Zlínem, kam jej přijeli vlakem podpořit také početné houfy modro-bílých fanoušků. Nejdříve bylo živo před Nguyenovou brankou, ale Kolářova rána byla zblokována mimo.

První tutovku utkání měl ve 14. minutě na noze Petržela, ale skrumáž hráčů před brankovištěm nepropálil. Domácí zvedli míč nad. Slovácko mělo více ze hry a vyvíjelo tlak na branku soupeře, ale Zlín dobře bránil a snažil se vyrážet do protiútoků.

Velkou šanci poslat Slovácko do vedení měl na konci poločasu Mihálik, ke kterému se snesl sražený centr, ale útočník Slovácka mířil z voleje těsně nad.

Skóre se tak v náš prospěch změnilo až po pauze, kdy se po lobu od Kalabišky dostal do šance Mihálik, zkušeně přehodil brankáře a z malého vápna míč poslal do sítě Merchas Doski. Na druhé straně se proti jedovce Janetzkého musel vytáhnout Nguyen a dobře zasáhl.

Modro-bílí prostřídali a dařilo se jim bez větších potíží bránit vedení. Navíc z rychlého kontru unikl po straně Tomič a perfektně našel Michala Trávníka, který posadil bránícího hráče na zem a trefil se pod břevno. V závěrečných minutách už Slovácko bezproblémově vedlo duel k vítězství a třetí branku mohl ještě přidat Siňavskij.