Sestava domácích – Slovácko

Filip Nguyen, Michal Tomič, Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Jan Kalabiška, Michal Trávník (64. Vlastimil Daníček), Marek Havlík, Milan Petržela (84. Filip Vecheta), Ondřej Šašinka (64. Petr Reinberk), Daniel Holzer (64. Merchas Doski), Ondřej Mihálik (74. Libor Kozák)

Sestava soupeře – Nice

Marcin Bulka, Youcef Attal, Jean-Clair Todibo, Dante,, Melvin Bard, Hicham Boudaoui, Mario Lemina, Kephren Thuram-Ulien, Sofiane Diop (76. Rares Ilie), Nicolas Pépé (84. Aaron Ramsey), Gaëtan Laborde

Slovácko ve druhém domácím utkání skupiny D v Evropské konferenční lize prohrálo s OGC Nice 0:1. Rozhodla trefa Pepeho ve druhé půli. Náš tým se poprvé ve skupinách gólově neprosadil.

Rychlý přechod vpřed přes Mihálika vyšel, ale Dante srazil přihrávku do vápna na roh. Nice poprvé zahrozilo na konci první desetiminutovky. To se k míči dostal na pravé straně Boudaoui a posadil míč na hlavu Pepeho. Ten hlavičkoval na vzdálenější tyč, kterou trefil. S dorážkou si poradil Nguyen a Thuram zakončoval jen nad.

O pár minut později pálil po rohovém kopu zpoza vápna těsně mimo Laborde, Nguyen jeho pokus kontroloval. Slovácko o sobě dalo vědět díky ráně Mihálika, který se před vápnem obtočil a pálil tvrdě, nicméně do míst, kde byl brankář Bulka. Prudký Havlíkův centr ze standardky odvrátila obrana Nice.

Poslední čtvrthodina před přestávkou nepřinesla mnoho šancí. Slibně se rozvíjející akce na obou stranách končily zpravidla přes šestnáctkami. Vynikajícím presinkem se prezentoval Havlík a vybojoval spoustu míčů, ke střele se v samém závěru Šašinka, ale v těžké pozici Bulku příliš neprověřil.

Začátek druhého poločasu byl vyrovnaný na obě strany, ale nakonec gól jako první slavili hosté z Francie. Ránu Nicolase Pepeho neudržel Nguyen a míč se dokutálel za brankovou čáru. Stejný hráč pálil o pár minut později z identické pozice a trefil břevno za našim brankářem.

Slovácko ožilo dvacet minut před koncem a aktivnější pasáž vyústila v hlavičku Mihálika, který ovšem mířil na brankáře. Tvrdě pálil zpoza vápna Tomič, ale jeho pokus zablokoval bránící Dante. Trenér Svědík poslal do hry několik ofenzivních hráčů včetně Doskiho a Kozáka.

Modro-bílí tlak stupňovali a nádhernou ránu vyslal z halfvoleje Petržela, ale brankář Bulka stihl zasáhnout. Ve vápně se odehrálo i několik sporných zákroků, ale rozhodčí penaltu neodpískal. V nastaveném čas Kozák připravil tutovku Kalabiškovi, který ale z voleje přestřelil.

Drtivý tlak Nice nakonec zvládlo přestát, ale Slovácko vynikajícím výkonem ukázalo, že se dokáže měřit i s kluby na nejvyšší evropské úrovni.