Sestava domácích – Slovácko

Jiří Borek, Petr Reinberk, Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Patrik Šimko (46. Milan Petržela), Vlastimil Daníček, Marek Havlík, Filip Vecheta (17. Filip Nguyen), Daniel Holzer (78. Patrik Brandner), Merchas Doski (46. Jan Kalabiška), Libor Kozák (66. Ondřej Mihálik)

Sestava soupeře – Bohemians 1905

Roman Valeš, Daniel Köstl, Lukáš Hůlka, Josef Jindřišek, Martin Dostál, Roman Květ (86. Vojtěch Novák), Adam Jánoš (67. Daniel Krch), Antonín Křapka, Jan Kovařík (76. Michal Beran), Erik Prekop (67. Ladislav Mužík), Václav Drchal (76. David Bartek)

Slovácko nenavázalo na utkání ve Zlíně a podlehlo doma Bohemians 2:4, když hrálo většinu zápasu v oslabení. Góly modro-bílých barev zaznamenali ve druhé půli Reinberk a Daníček.

Hosté vstoupili do utkání aktivněji a brzo si díky tomu vynutili výhodu v zápase. Drchal spěchal pro míč propadnutý za obranu a zasáhl ho před vápnem brankář Borek. Po červené kartě putoval pod sprchy a následnou standardku proměnil střelou pod břevno už proti Nguyenovi Roman Květ.

Velkou šanci na srovnání utkání měl po necelé půlhodině hry Havlík, kterého našel na zadní tyči centr Reinberka, ale záložník Slovácka zakončil mimo. Následně pálil zpoza vápna opět Havlík, tentokrát z voleje, ale jeho přitažená střela nebyla dost prudká na to, aby mohla Valeše zaskoičit

Před přestávkou Doski připravil míč Holzerovi, který už ve vápně hledal ještě v lepší pozici Kozáka, ale míč poslal příliš před něj. Naopak Bohemians byli produktivní. Po průniku Drchala se ke střele dostal Erik Prekop a z pozice u penaltového puntíku se nemýlil.

Do druhé půle poslal trenér Svědík na kraje Petrželu a Kalabišku. Poločas otevřela šance Kozáka, který ale hlavičkoval na Valeše.

Bohemians prakticky nehrozili, přesto se dostali do vedení 3:0, když se míč odrazil k Romanu Květovi, který zakončil na vzdálenější tyč. O odpověď usiloval Daníček, ale jeho rána mířila zpoza vápna mimo.

Radost domácím fanouškům udělal v 77. minutě nádhernou dalekonosnou ranou levačkou Petr Reinberk. Jenže veškeré naděje Slovácka na bodový zisk utnul hostující Roman Květ zužitkováním brejkové situace.

V nastaveném čase ještě došel pro penaltu Brandner a výsledek korigoval Vlasta Daníček.