Sestava domácích – Nice

Kasper Schmeichel, Jean-Clair Todibo, Dante,, Mattia Viti, Jordan Lotomba, Mario Lemina, Kephren Thuram-Ulien, Joe Bryan (80. Melvin Bard), Nicolas Pépé, Andy Delort (80. Bilal Brahimi), Sofiane Diop (63. Gaëtan Laborde)

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen, Michal Tomič, Vlastimil Daníček, Michal Kadlec, Jan Kalabiška (73. Daniel Holzer), Patrik Brandner (46. Petr Reinberk), Michal Trávník (46. Michal Kohút), Marek Havlík, Merchas Doski, Milan Petržela (46. Vlasiy Sinyavskiy), Ondřej Mihálik (82. Libor Kozák)

Slovácko začalo před prázdnými tribunami Allianz Riviera arény nebojácně a o první průnik do vápna se postaral Petržela, o chvíli později střelu Havlíka zblokoval Thuram.

Následně modro-bílí vybojovali dvě standardní situace a ze druhé pálil Havlík kolem zdi a Schmeichel musel zasáhnout. Nice se prosadilo z první velké šance, do vápna pronikl Soufiane Diop i s pomocí teče Daníčka dopravil míč do sítě.

Tomičova střela ze střední vzdálenosti mířila hodně nad, Thuramův pokus na druhé straně Nguyen vytěsnil na roh. Poradil si i s Diopovým průnikem tváří v tvář. Další Thuramova střela pak mířila těsně mimo. Práci měl Nguyen i s pokusem Pepeho a zlikvidoval i následnou dorážku.

V tutové šanci se devět minut před poločasem zjevil Delort, ale Nguyen jeho pokus skvělým zákrokem vyrazil na roh.

Druhou půli začalo Slovácko se třemi novými hráči na hřišti. Jmenovitě do hry Martin Svědík poslal Kohúta, Reinberka a Siňavského. Po několika minutách hry se do šance dostal Tomič a ránu pod nohy kryl Schmeichel.

Následně předvedl několik fantastických zákroků Nguyen a podržel tým ve hře. Havlíkovu ránu na druhé straně Schmeichel vyrazil a Doski dorážel jen těsně mimo branku.

Gólovou radost udělal moravským fanouškům v 75. minutě Michal Tomič. Ve vápně si obhodil obránce a levačkou poslal míč za háčky na vzdálenější tyč. Naši hráči byli při chuti a střelu směrem k brance vyslal zpoza vápna Doski, mířil ale mimo.

Chvíli před koncem unikl do brejku kapitán Kadlec a šel by sám na Schmeichela, kdyby ho nezatáhl před vápnem Todibo. Rozhodčí Griffith mu ukázal červenou. Standardku rozehrál Petr Reinberk a udělal to náramně, protože míč kopl na přední tyč, kde překvapil Scheichela - 2:1.

V posledních minutách Slovácko poctivě bránilo snahy Nice o průnik do šestnáctky a s přehledem udrželo vítězný výsledek.