Slovácko jde v poháru dál, Varnsdorfu nasázelo šest gólů

76. Filip Vecheta – Slovácko

86. Patrik Brandner – Slovácko

Žluté karty

21. Patrik Schön – Varnsdorf

Slovácko pohárový zápas s Varnsdorfem s přehledem zvládlo. Druholigovém soupeři vsítilo šest branek.

První půle nabídla na začátku postupné dobývání varnsdorfské branky. Na velkou šanci se čekalo do 20. minuty, kdy Trávník vystřelil a jeho pokus dorážel Holzer, ovšem těsně mimo.

Gól Slovácko vstřelilo až následně. Siňavský poslal míč na Šeráka, brankář hostů jej jen vyrazil, Michal Tomič se rychle zorientoval a tvrdě prostřelil vše ve vápně. Slovácko šlo do vedení 1:0.

Těsně před poločasem se do brejku utrhl Holzer a přes Trávníka putoval míč na Tomiče, který si v rychlosti balon zpracoval na prsa a rovnou vystřelil na Šeráka, ale mířil těsně nad.

V závěru půle dostali modro-bílí soupeře pod souvislý tlak. Míč obíhal vápno a mířil i do něj, ale k vypracování brankové příležitosti tato snaha nevedla. Do kabin se tak šlo s náskokem 1:0 pro Slovácko.

Po pauze jsme měli velkou šanci, když standardku Šerák jen vyrazil a z dorážky Siňavskij trefil tyč. Obléhání pokračovalo, ale vyznělo do ztracena.

Po necelé hodině hry pronikl po pravé straně do vápna Kohút, který přihrávkou pod sebe našel přesně Michala Trávníka, který po zemi prostřelil bránící hráče Varnsdorfu - 2:0.

O chvíli později zasadil třetí ránu do sítě Varnsdorfu Ondřej Mihálik, který špičkou kopačky pohotově tečoval prudký centr Tomiče. Následovalo trojnásobné střídání, po kterém ale Slovácko na intenzitě ještě přidalo.

Odměna přišla brzo. Střelu Kohúta neudržel v náručí hostující gólman a míč pohotově dorazil do sítě čerstvý Filip Vecheta. To ovšem nebylo ze vstřelených branek vše. Siňavskij po kombinaci s Doskim poslal přesný centr do vápna a Filip Vecheta se prosadil podruhé v zápase.

Siňavskij se následně sám řítil na brankáře, ale Šerák jeho pokus vyrazil. Poradil si i s následnou střelou Havlíka, další dorážka už přišla z ofsajdu. Poslední branku přidal další střídající hráč Patrik Brandner. Centr Kadlece hlavičkoval Vecheta a Brandner míč skluzem poslal do sítě.