Zajímavosti ze zápasů s Teplicemi. Věděli jste, že...

teplice-zajimavosti

Věděli jste, že Jan Trousil obdržel v zápasech s Teplicemi dvě žluté karty, které dělí téměř 12 let!? První kartu obdržel 14. října 2001 a druhou 21. července 2013. Slovácko udrželo dvakrát zápas bez žluté, Teplicím se to povedlo jen jednou. Nejvíce žlutých karet obdržely týmy v sezóně 2014/15. Slovácko obdrželo v podzimním duelu v Teplicích šest žlutých. V jarní odvetě byly Teplice potrestány pěti žlutými, a navíc i jednou červenou kartou.

• Slovácko nevyhrálo s Teplicemi 8 ligových a 2 pohárové zápasy v řadě a to v období od 18. 9. 2004 do 25. 3. 2010. Naopak mezi 14. 10. 2001 až 15. 4. 2006 Slovácko ani jednou s Teplicemi neprohrálo. Mělo bilanci 10 zápasů 2-8-0 9:5. Do začátku sezony 2020-21 mělo Slovácko s Teplicemi opět velmi negativní bilanci. Do té doby v osmi zápasech ani jednou nevyhrálo. Bilance byla 0-5-3, 4:11. Jenže 12. září 2020 konečně dokázalo Teplice porazit a vyhrálo Na Stínadlech 2:0. V domácí odvetě dokázalo zvítězit stejným poměrem. Také další dva zápasy sezony 2021-22 Slovácko a vyhrálo doma 3:2 a v Teplicích 1:0. Drží tak šňůru čtyř výher v řadě.
  • Slovácko nedokázalo v Teplicích vyhrát deset zápasů od roku 2000, i když několikrát k tomu mělo hodně blízko. Nejblíže pak 30. srpna 2003, když vedlo brankou Meduny a v 88. minutě mohl zvýšit z penalty Šumulikoski, ale penaltu neproměnil. Domácí Teplice pak v poslední minutě vyrovnaly brankou Benčíka na konečných 1:1. Pak přišel jedenáctý zápas na Stínadlech a Slovácko se konečně dočkalo dlouho očekávané výhry, navíc rekordně vysoké. Dne 10. března 2013 dokázalo zdolat domácí Teplice 4:0 a zrušit dlouholetou kletbu.
    Od tohoto teplického zápasu v březnu 2013 brankař Slovácka neudržel čisté konto v dalších devíti vzájemných zápasech v řadě. Až v utkání 5. května 2018 v Uherském Hradišti vychytal slovácký Milan Heča čisté konto. Jenže stejně úspěšný byl i teplický brankař Grigar, a tak zápas skončil nepopulární bezbrankovou plichtou.
  • Slovácká legenda, obránce Pavel Němčický dal v lize jen čtyři branky, ale hned dvě do sítě Teplic. Navíc se severočeským soupeřem zaznamenal i jednu vlastní branku.
  • V zápasech těchto soupeřů bylo nařízeno celkem 18 penalt. Slovácko zahrávalo osm a šest proměnilo. Neúspěšnými exekutorem byl v Hradišti Malár (2004) a v Teplicích pak Šumulikoski (2003). Teplice zahrávaly deset pokutových kopů (devět doma a jeden v Hradišti) a proměnily osm pokusů. Všechny proměněné domácí penalty Teplic rozhodovaly o podobě výsledku ve prospěch Teplic, většina pak v závěrech zápasů.
  • Rozhodčí Radek Příhoda nařídil 13. srpna 2006 ve prospěch domácích Teplic hned tři penalty! První dvě Petr Drobisz chytil Doležalovi a Jirsákovi (za stavu 0:0, resp. 0:2), na třetí v podání Džeka v 85. minutě byl však krátký. Slovácko zápas nakonec prohrálo 2:3 a to brankou Stožického v 89. minutě.
  • Teplice dokázaly vsítit branku v poslední minutě hned v pěti zápasech, jednou se to ve žlutomodrém dresu podařilo i Liboru Doškovi, pozdější opoře Slovácka.
  • Libor Došek je jediným hráčem, kterému se podařilo skórovat za oba kluby ve vzájemných duelech. Za Teplice vstřelil branku 25. března 2010 v 90. minutě a za Slovácko 25. srpna 2012 v 71. minutě. Navíc přidal za Slovácko v jarní odvetě 10. března 2013 další dvě branky. Ve všech případech to byly vítězné branky.
  • Téměř každé druhé vzájemné utkání skončilo nerozhodným výsledkem. Ze 40 zápasů nemělo utkání vítěze v 17 případech. Devětkrát se hrálo nerozhodně na Slovácku a osmkrát v Teplicích.
  • Do domácího zápasu hraného 21. září 2019 Slovácko nevstřelilo Teplicím branku dlouhých 440 minut. Střelecké prokletí protrhl Šašinka v poslední minutě prvního poločasu. Tato branka však přinesla jen srovnání na konečných 1:1. Druhým nejdelším obdobím bez vstřelené branky bylo období do 17. března 2015, tehdy Slovácko protrhlo střeleckou nemohoucnost trvající 249 minut. Jiří Valenta se trefil z trestného kopu do pravého horního rohu teplické branky.
  • Teplice čekaly na vstřelenou branku nejdéle 255 minut v období od 25. listopadu 2002 do 30. srpna 2003, kdy se v poslední minutě utkání trefil Benčík a srovnal stav na konečných 1:1. Ovšem tento negativní rekord byl přepsán 12. února 2021, když se Teplice do sítě domácího Slovácka ani jednou netrefily a v dalším říjnovém zápase čekaly na branku do 15. minuty, kdy střeleckou mizérii protrhl Jan Rezek. Tím se tato negativní série zastavila na 353 minutách. Tak dlouho čekaly Teplice na vstřelenou branku do sítě Slovácka.
  • Souboje odřídilo celkem 28 rozhodčích. Nejvíce duelů odpískali Paták s Jílkem, a to po třech zápasech. Dvě utkání rozhodovali Ardeleanu, Dvořáček, Jech, Hrubeš, Machálek, Rejžek, Řehoř a Zelinka. Sudí Zelinka rozhodoval oba souboje v sezoně 2017/18. Ještě Jech, Jílek a Rejžek odřídili dva po sobě jdoucí duely Slovácka a Teplic. Jenže Jech a Rejžek to zvládnuli ve dvou sezonách a Jílek měl mezi dvěma duely pauzu dvou a půl let, protože Slovácko hrálo jen 2. ligu. V roce 2020 Slovácko sehrálo dva duely v Teplicích. V obou případech byl hlavním rozhodčím Pavel Rejžek.
  • Ve vzájemných duelech bylo uděleno celkem jedenáct červených karet. V roce 2015 hned tři. Třikrát byli vyloučeni hráči Slovácka a pětkrát hráči Teplic. V prosinci 2015 byli vyloučeni Šumulikoski a Fillo za vzájemnou potyčku v 87. minutě (již v průběhu zápasu byli napomínáni žlutou kartou). Kromě teplického Skály, jenž opustil hřiště ve 22. minutě v březnu 2001 (1:1), Čmovše v říjnu 2018, jenž opustil hřiště po druhé žluté v 49. minutě a slováckého Dostálka, který viděl červenou kartu již v 16. minutě domácího duelu v březnu 2005 (0:0), tak ostatní hráči viděli červenou až v posledních deseti minutách utkání. Teplický Skála viděl červenou kartu hned ve dvou zápasech. Teplický Hyčka byl vyloučený v březnu 2020, když v 89. minutě uviděl druhou žlutou kartu a musel předčasně do kabin. Posledním hříšníkem byl Droehnle z Teplic, který byl poslán do kabin v 87. minutě zápasu odehraného v Hradišti 12. února 2021.
  • Brankař Teplic, Tomáš Poštůlka byl vyloučený v 86. minutě utkání za faul uvnitř pokutového území a na jeho místo nastoupil náhradník Vlasák. Ten čelil pokutovému kopu v 88. minutě, jenže Veliče Šumulikovski přestřelil branku. Domácí Teplice se za stavu 0:1 dostali ještě k protiútoku a v něm dokázaly Benčíkem srovnat na konečných 1:1.
  • Ve 40 zápasech bylo rozdáno 191 žlutých karet. Slovácko vidělo 96 a Teplice 95 karetních napomínání. Nejtrestanějšími hráči jsou slovácký Reinberk se sedmi kartami a tepličtí Ljevakovič a Vondrášek se šesti žlutými. Pětkrát byl napomínán Šumulikoski, čtyři žluté obdrželi Havlík, Košút, Navrátil a Polách. Na druhé straně pak Tesařík a Sabou.
  • Teplický David Vaněček vstřelil Slovácku branku již v 42. sekundě hry, což je nejdříve obdržený gól v historii slováckého týmu. Stalo se tak 20. října 2018 v domácím duelu, který Slovácko prohrálo 0:2.