Slovácko otočilo zápas s Teplicemi v posledních minutách

7F96BCF9-BA28-4A24-B46E-06C9451FB42C
Slovácko Slovácko
2 : 1
Teplice Teplice

Statistiky zápasu

Góly

42. Abdallah Gning – Teplice

85. Filip Vecheta – Slovácko

90. Stanislav Hofmann – Slovácko

Žluté karty

53. Michal Kohút – Slovácko

60. Filip Žák – Teplice

87. Tomáš Kučera – Teplice

90. Jan Kalabiška – Slovácko

90. Tomáš Grigar – Teplice

Sestava domácích – Slovácko

Filip Nguyen, Petr Reinberk (64. Michal Trávník), Stanislav Hofmann, Michal Kadlec, Merchas Doski (46. Jan Kalabiška), Vlastimil Daníček, Marek Havlík, Michal Tomič, Michal Kohút (75. Daniel Holzer), Milan Petržela (60. Filip Vecheta), Libor Kozák (46. Ondřej Mihálik)

Sestava soupeře – Teplice

Tomáš Grigar, Tomáš Vondrášek, Jan Knapík, Matěj Hybš, Alois Hyčka, Jan Shejbal (24. Ladislav Kodad), Lukáš Mareček, Daniel Trubač (90. Jakub Křišťan), Robert Jukl (54. Filip Žák), Tomáš Kučera, Abdallah Gning

Průběh zápasu

Slovácko otočilo domácí zápas s Teplicemi a bere po dvou ligových porážkách tři body. O obrat se v posledních minutách postarali Vecheta a Hofmann.

Úvod utkání nabídl aktivní fotbal z obou stran. Míč vybojoval Tomič a hostující obránce jej srazil na zem. Slovácko mělo po standardce velkou příležitost, míč poskakoval ve vápně, ale Reinberkovu střelu obrana zblokovala. O chvíli později napřáhl Havlík, ale přízemní pokus Grigar chytil.

Ve 21. minutě se Tomič uvolnil na pravé straně a levačkou mířil těsně nad hostující branku, na tribunách to jen zahučelo. Po necelé půlhodině zahrával standardní situaci ze strany Havlík a Hofmann přizvedl hlavou míč jen těsně nad břevno. Následně centroval Petržela a na zadní tyči číhali hned tři naši hráči, ovšem Grigar zasahovat nemusel.

Těsně před půlí unikli modro-bílí po pravé straně a Reinberk našel ve vápně Kozáka, jehož hlavičku z malého vápna ovšem lapil Grigar. Na druhé straně branka padla. Po několika odrazech se k zakončení dostal Abdalláh Gning a poslal skláře do vedení. Srovnat mohl záhy Kohút, ale jeho hlavičku lapil Grigar.

V poločase se na hřiště dostali Kalabiška a Mihálik. Slovácko začalo tlakem, rohový kop hlavičkoval nad Daníček. Největší šanci dosavadního průběhu utkání připravil Petržela pro Havlíka, ale ten trefil v dobré příležitosti břevno. Z rohu po hodině hry hrozil střídající Vecheta, ale mířil těsně nad. 

Pak přišla hlušší pasáž hry než v 74. minutě našel Daníček na zadní tyči Mihálika, jehož hlavičku hosté zvedli nad. Odražený míč pálil kousek nad Trávník. Kadlec našel deset minut před koncem ve vápně Hofmanna, jehož hlavičku vyškrábl hostující gólman na roh. 
 

Další velkou příležitosti měl Tomič po nadýchaném centru, ale trefil jen tyč odkryté branky. V 85. minutě už stadion mohl slavit gól. Kadlec poslal další balon ze strany na delší tyč a Filip Vecheta dostal míč do sítě. Další Havlíkovu nabídku hlavičkoval Holzer jen těsně mimo. 

Nakonec jsme se dočkali v páté minutě nadstaveného času, kdy dlouhý míč poslal pravačkou k tyči Stanislav Hofmann a euforie mohla propuknout naplno. Z důležitého utkání bereme tři body.