Sestava domácích – Partizan Bělehrad

Aleksandar Popovic, Aleksandar Filipović, Svetozar Markovic, Igor Vujačić, Slobodan Urosevic, Fousseyni Diabate, Hamidou Traore, Kristijan Belic (73. Andrija Pavlovic), Queensy Menig (89. Aleksandar Lutovac), Bibras Natkho (90. Sinisa Sanicanin), Ricardo Gomes (89. Samed Baždar)

Sestava soupeře – Slovácko

Filip Nguyen, Daniel Holzer (82. Pavel Juroška), Stanislav Hofmann (62. Michal Tomič), Patrik Šimko, Jan Kalabiška, Vladislav Ljovin, Vlastimil Daníček, Michal Kohút (87. Ondřej Šašinka), Patrik Brandner, Filip Vecheta (62. Marek Havlík), Merchas Doski (62. Ondřej Mihálik)

Slovácko zakončilo pouť Evropskou konferenční ligou remízou 1:1 s Partizanem Bělehrad. Domácí vedli gólem z penalty, kterou proměnil Natcho. Ve druhém poločase srovnal Mihálik a naši hráči mohli i otočit, ale šance nevyužili.

Modro-bílé přivítal velmi slušně zaplněný stadion v hlavním městě Srbska. Do první větší šance se ovšem prosmýkl Natcho, který poslal prudký centr do vápna. Úvodní šanci Moravanů nachystal centrem zleva Kohút, ale Brandner na malém vápně míč nezasáhl.

Do další šance se dostal po propadnutém centru Holzer, ale v dobré pozici jeho pokus zblokovala obrana. Pak útoky našich hráčů polevili a na druhé straně mířil nad zevnitř vápna Diabate.

Následovalo několik míčů do vápna před Popovičem a s míčem na noze se ocitl Kalabiška, obránce mu ovšem ránu ukopl. Krátce před poločasem jsme zahráli rukou ve vlastním vápně a penaltu proměnil Bibras Natcho.

Na začátku druhé půle se k zakončení dostal Kohút a domácí obrana střelu zblokovala na tyč. Po rohu pálil Šimko a Popovič musel vytáhnout zákrok. Pak se na šanci dlouho čekalo, až po prostřídání tří hráčů Kohút nabídl gólovku pro Mihálika, který těsně minul.

V 73. minutě už se Slovácko mohlo radovat, když odražený míč napálil Michal Tomič a tečovaná střela skončila o kopačky Ondřeje Mihálika v síti. O deset minut později našel načechraný centr Tomičovu hlavu, který ale z bezprostřední blízkosti pálil nad.

Těsně před koncem po rohu předvedl skvělý zákrok Nguyen proti hlavičce Gomese a na druhé straně mohl spěchat do útoku střídající Juroška, kdyby jej netrefil poslední hráč Partizanu. Mihálik pak dostal míč do vápna a z otočky střílel nad.