Sestava domácích – Slovácko

Filip Nguyen, Michal Kadlec, Michal Tomič, Vlastimil Daníček, Milan Petržela (79. Patrik Brandner), Marek Havlík, Michal Trávník (88. Ondřej Šašinka), Michal Kohút (68. Vladislav Ljovin), Ondřej Mihálik (68. Filip Vecheta), Libor Kozák (46. Daniel Holzer), Merchas Doski

Sestava soupeře – Pardubice

Jakub Markovič, Dominik Kostka (60. Tomáš Zahradníček), Robin Hranáč, Martin Chlumecký, Tomáš Vlček, Dominik Janošek, Marek Icha, Emil Tischler, Michal Hlavatý, Matěj Helešic (72. Vojtech Sychra), Pavel Černý ml. (72. Dominik Mareš)

Slovácko zvítězilo doma nad Pardubicemi 1:0. Lepší výkon v celém utkání korunoval rozhodující brankou ve druhém poločase Tomič.

Hned v první minutě došlo k nepříjemnému střetu Mihálika s Markovičem, který si vyžádal dlouhé ošetření hostujícího brankáře. První šanci měl po deseti minutách Mihálik, který Tomičovu nabídku poslal mimo branku.

Na další větší příležitost se čekalo do 29. minuty, kdy se uvolnil před vápnem Doski a pravačkou zamířil nad branku.

Po průniku Doskiho hledal Petržela před brankou Kozáka, ale před ním sebral míč ze vzduchu Markovič. Později už Kozák balon ve vápně dostal, ale trefil jen prostor, který strážil hostující gólman.

Před poločasem byl na konci blízko gólu Trávník, když zpoza vápna těsně minul bránu. O chvíli později poslal do ohně prudký pas Tomič, ale žádný z útočících hráčů jej do sítě neusměrnil.

V závěru první pětačtyřicetiminutovky zasypalo Slovácko soupeře sérií rohů. Největší šanci z nich měl Daníček, ale brankář jeho pokus vytěsnil nad.

Druhý poločas začal drtivým nástupem modro-bílých. Střely Trávníka nebo Daníčka mířily mimo, pokusy Tomiče a Holzera zase zblokovala obrana.

Radost nakonec přišla po gólu. Havlíkův centr si našel Michal Tomič a poslal jej prudce za záda Markoviče.

Naši hráči udržovali soupeře pod tlakem, po akci Trávníka s Holzerem dostal míč ve vápně Petržela, ale neprodral se ke střele.

Slovácko zkušeně dovedlo utkání 15. kola FORTUNA:LIGY k vítězství a připsalo si do tabulky důležité tři body.